Haber

Genel Müdürlüğe Atandı: ‘Yaşasın Tayyip Dede’ Şarkısıyla Biliniyordu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı senfoni orkestraları da dahil olmak üzere tüm orkestra, koro, topluluk, fotoğraf, heykel müzeleri ve galerilerin görev yaptığı Genel Müdürlüğü’ne ‘Yaşasın Tayyip Dede’ müziğiyle tanınan Ömer Faruk Belviranlı atandı. , bağlıdır.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu sanatçısı Hüseyin Kubilay Öztuğ’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü için yazıp bestelediği “Yaşasın Tayyip Dede” müziği, topluluğun yöneticisi Ömer Faruk Belviranlı tarafından özgün bir projeye dönüştürüldü.

Yaşasın Tayyip Dede müziği ?

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre ; Ömer Faruk Belviranlı, general olarak görev yaptığı dönemde, Türkiye’nin en pahalı sanat kurumlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Müzik Korosu sanatçılarını bakanlığın düzenlediği Genç Ses yarışmasına seyirci olarak katılmaya zorladı. yönetmen ve tepki aldı.

O dönemde Hoş Sanat Genel Müdürlüğü’nde görev yapan Belviranlı, TEZ kaydının yapıldığı yazısında “Bakanımızın katılımıyla” vurgusu yaparak tüm sanatçıların tam katılımı için talimat verdi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu