Yaşam

Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılanan Yeşim Salkım beraat etti.

Seyhan Soylu, Yeşim Salkım’ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini iddia ederek avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak kabahat davası açtı.

Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma açılan Yeşim Salkım, önceki gün hakim karşısına çıktı.

İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın listesini Instagram hesabından paylaşan Yeşim Salkım, “Evet, onu da gördük” diyerek tepki gösterdi.

Hakim huzurunda ifade veren Salkım beraat etti.

Duruşmanın ardından Instagram hesabından açıklama yapan ünlü isim, “Hakkımda cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı. Bugün değerli savcımız ve hakimimiz beraat ettiğime karar verdi, suçsuzdum. Kimseye hakaret etmem. Ben Cumhurbaşkanımıza da hakaret etmedim. Davayı getirenlere ne diyeyim… Yine haklıyım, yine haklıyım” dedi.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı’nın şeref ve haysiyetine saldırı oluşturduğu sonucuna varıldı.

Salkım’ın bu suçtan yargılanmasına da izin verildiği iddianamede, Yeşim Salkım’ın “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. “. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu